Bez kategorii

3 narzędzia odkrywania swojego potencjału

Mocne strony charakteru to podstawowe cechy osobowości, które definiują Twoją wyjątkową tożsamość i sprawiają, że czujesz się autentyczny, żywy i zaangażowany w życie. Warto, byś się z nimi zapoznał – jako inżynier, członek społeczności, członek rodziny. Wykorzystaj to, co jest w Tobie wyjątkowe, aby osiągnąć lepsze wyniki w życiu zawodowym i osobistym. Warto też znać swoje mocne i słabe strony aby dobrze zaplanować ścieżkę kariery, pod rozmowy rekrutacyjne.

Oto lista najciekawszych testów jakie znalazłam w Internecie, alternatywy do najpopularniejszych (Gallup i Insights):

  • VIA Character
  • HIGH5
  • Crystalknows (agregat testów: Enneagram, 16Personalities, DISC, inne)

Testy osobowości

1. VIA Character

Test VIA Character

Profil mocnych stron zawiera listę 24 Twoich mocnych stron posegregowanych od najbardziej kluczowych do najniższych w oparciu o pozytywne cechy, które są w tobie najsilniejsze! Top 5 to Twoje supermoce. Trzeba założyć darmowe konto.

Przykładowe (moje) wyniki. Przyznaję rację 🙂

2. HIGH5

Test HIGH5

Mocne strony od 1 do 5 to Twoje najpotężniejsze moce. Płatny dostęp do pełnego raportu. Bezpłatne wyniki wyglądają tak:

3. Crystalknows

Test Crystalknows

Zespół testów osobowości. Znajdziemy tu Enneagram, 16-personalities, DISC, inne. Trzeba założyć konto. Można potem sobie ściągnąć ładne wizualizacje wyników i umieścić np. na Linkedinie.

Przykładowo dla Elona Muska:

Minusem jest lakoniczny opis i większy nacisk na graficzną stronę wyników. Trzeba poszukać opisów osobowości na innych stronach. Przykład dla Elona:

Podsumowanie

Należy jednak pamiętać, że z czasem osobowość i charakter też się zmieniają, na skutek różnych doświadczeń, nawet poprzez współpracę z ludźmi o innych typach. Poza tym, nie ma niezawodnych, idealnych testów – przede wszystkim dlatego, że jesteśmy sumą doświadczeń i genetyki, przez co jesteśmy unikalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *