Lean

10 podcastów Zarządzanie i inżynieria jakości & Lean management

Dziś przedstawię Ci listę ciekawych podcastów, które udało mi się odnaleźć w Internecie. Jedne są znane, inne trochę mniej, ale równie wartościowe.

Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że najprawdopodobniej nie wyczerpałam tematu, ponieważ co rusz pojawiają się (na szczęście!) nowi eksperci. Zachęcam zatem do własnych poszukiwań!

A teraz zaczynamy!

Podcasty jakościowe

1. Jakość bez retuszu z Anną Farion Podcast

“JAKOŚĆ BEZ RETUSZU to grupa ekspertów i pasjonatów, która chce wspólnie rozwijać kompetencje, tworzyć sieci współpracy i organizować wydarzenia, będące rezultatem naszej wiedzy, doświadczeń i praktycznej strony budowania świadomości jakościowej w organizacjach.”

2. Progress Quality & Secure Daniel Lampart Podcast

“Rozwijamy ten kanał, ponieważ chcemy pokazać możliwości systemowego, zarządzania procesowego, skutecznego wykorzystania audytu, oraz wielu innych narzędzi do optymalizacji działań firmy, dzięki czemu świat procesów może być naprawdę poukładany i zaplanowany.”

3. Szkoła Jakości Podcast

“Praktycznie porady dla każdego inżyniera jakości, produkcji oraz lean management”

4. Automotive pod kontrolą Podcast

“Zapraszamy na serię podcastów w których będziemy mówić o szansach i zagrożeniach polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Do rozmów zapraszamy osoby związane z branżą i systemami zarządzania. Dzielimy się swoim doświadczeniem, wiedzą i pasją. Wszyscy, którym branża automotive jest bliska znajdą z pewnością interesujące tematy i nowinki oraz garść inspiracji.”

5. BSI Group Podcasty

“Zapraszamy do wysłuchania serii spotkań z praktykami z różnych obszarów systemów zarządzania. Podczas rozmów nasi eksperci dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania systemów zarządzania. Poznasz aktualne trendy, problemy i wyzwania, które stoją przed auditorami zarówno pod kątem budowania systemu zarządzania, monitorowania go, auditowania, jak i samego procesu certyfikacji.”

6. W 5 min o #Jakości Michał Jezusek

“5 minut dla Jakości 🙏”

Podcasty Lean

1. Akademia Białego Kruka Six Sigma Espresso Podcast

“Jak zostać Black Beltem? Czy Six Sigma jest lepsza niż Lean? Jak to działa? Czy nadaje się do Twojej branży? To tylko niektóre z tematów, które poruszamy. Podcast jak dobre espresso – nie za długi, konkretny i bez wodolejstwa!
Wśród gości, wyłącznie eksperci, którzy mieli odwagę popełniać błędy… Posłuchaj, a może części z nich, nie będziesz musiał powtarzać.”

2. Leanpassion Skuteczny CEO Radek Drzewiecki Podcast

“Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zwiększać efektywność, zaangażowanie, budować zdolność do adaptacji i rozwijać się, to ten podcast jest właśnie dla Ciebie.”

3. Lean jest dla ludzi Podcast

“Filmy i podcasty w leanowej tematyce. Nowe medium w rodzinie „Lean jest dla ludzi”. Kanał, który będzie dynamicznie rozwijany i wzbogacany w leanowe treści. Daj suba, a nic Cię nie ominie!”

4. Lean Management po polsku Tomasz Król Podcast

“Podcast dla tych, którzy chcą trwale usprawniać produkcję lub biuro i zaoszczędzić dzięki temu pieniądze. Praktyczne porady, przykłady wzięte z życia zawodowego i prywatnego, proste rozwiązania do wprowadzenia “od zaraz”. Zaprasza Tomasz Król”

Podsumowanie

Jak widać, jest sporo interesujących podcastów w zakamarkach w sieci. Najlepsi specjaliści poruszają najważniejsze tematy. Podcastów można słuchać wszędzie – w domu, w pracy, przy bieganiu. A dzięki temu możemy się rozwijać i continuos improvementować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *